Droga od pierwszego kontaktu do oddania gotowego projektu wnętrz.


Droga od pierwszego kontaktu do oddania gotowego projektu wnętrz.

Cieszę się, że podobają Ci się moje projekty i zagłębiasz się dalej na stronie, żeby zobaczyć jak to by było powierzyć mi projekt mieszkania. Poniżej dokładnie opisuję jak przebiega droga od pierwszego kontaktu z Tobą po oddanie gotowego i kompletnego projektu wnętrz.

PIERWSZY KONTAKT

  Może znasz mnie z Instagrama albo Facebooka? Znalazłaś mnie w wyszukiwarce Google lub zostałam Ci polecona przez innego zadowolonego klienta? Najważniejsze, że to właśnie ze mną chcesz zaaranżować swoje mieszkanie. Na początek rozmowy będę potrzebować rzut mieszkania lub domu, który chcesz zaprojektować, a także informacje gdzie go kupiłaś, kiedy odbierasz klucze i czy jest on nowy czy z drugiej ręki. Nie zapomnij też o podaniu do siebie kontaktu, żebym mogła zadzwonić lub napisać. Wszystkie te informacje są do wypełnienia w formularzu kontaktowym.

  ROZMOWA WSTĘPNA

   Pierwsza rozmowa pozwala mi ocenić czy i w jaki sposób jestem w stanie Ci pomóc. Przede wszystkim projektuję dla rodzin z dziećmi, bo to właśnie ich potrzeby jestem w stanie najlepiej odzwierciedlić w projekcie wnętrz. Ty również możesz sprawdzić czy na żywo czujesz ze mną ten sam vibe.

   OFERTA Z CENAMI

    Po tym, jak zapoznam się z Twoimi potrzebami, przygotuję dla Ciebie ofertę na projekt wnętrz. Najczęściej przygotowuję 3 różne pakiety, abyś miała możliwość wyboru jednego z nich. Ofertę uzupełniam o przykładowy projekt, który możesz zobaczyć zanim zdecydujesz się na współpracę ze mną. Wtedy dokładnie wiesz co ode mnie otrzymasz na koniec współpracy. W ofercie znajdziesz również rekomendacje innych klientów, warunki płatności i terminy rozpoczęcia oraz zakończenia projektu.

    FORMALNOŚCI

    Po wyborze jednego wariantu, przygotowuję umowę na projekt wraz z załącznikiem, który stanowi zakres mojej pracy. Umowę możemy podpisać zdalnie poprzez profil zaufany.

    Następnie przygotowuję specjalny folder na Google Dysk, w którym będziesz otrzymywać ode mnie informacje z koncepcjami, wizualizacjami, zestawieniami, materiałami oraz rysunkami dokumentacji wykonawczej. Możesz swobodnie komentować dodawane pliki na platformie. W pierwszym mailu ode mnie otrzymujesz instrukcję jak się po niej poruszać.

    BRIEF I INSPIRACJE

     Kiedy mam już formalności za sobą, zabieram się do pracy. Najpierw wysyłam Ci ankietę do wypełnienia w formularzu Google, w której przeklikujesz wszystkie niezbędne dla mnie informacje do rozpoczęcia pracy nad koncepcją. Czyli np. jakie sprzęty AGD chcesz mieć w kuchni, czy dodatkowo młynek na odpady i filtr do wody. Czy w sypialni wybierasz zwykłe łóżko tapicerowane czy kontynentalne. Ustalamy też jaki masz budżet na wykończenie (na materiały wykończeniowe, ekipę i innych wykonawców). Z ankiety przygotowuję brief w formie PDF, w którym wklejam też zdjęcia z Twoimi opisanymi inspiracjami do wnętrz.

     INWENTARYZACJA

      Razem z przesłaniem briefu, umawiam się na wykonanie inwentaryzacji. Jest ona niezbędna do ustalenia rozmiarów pomieszczeń, okien, otworów na drzwi, wentylacji, kanalizacji oraz rozeznania się w sytuacji dookoła budynku, padania światła do wnętrz.

      PRZYGOTOWANIE KONCEPCJI W 3D

      Zaczynamy od ustalenia wyposażenia i jego umiejscowienia w mieszkaniu. Zmieniamy układ ścian, jeśli jest to potrzebne do spełniania Twoich oczekiwań co do funkcjonalności wnętrza. Przygotowuję 2 lub 3 maksymalnie różne wersje z układem wnętrz. Następnie nagrywam dla Ciebie film z video komentarzem, w którym opowiadam o proponowanych zmianach, ewentualnie o ich zaletach i wadach. Tobie zostawiam do decyzji wybór tej najlepszej wersji. Film możesz pobrać z naszego folderu na Google Dysk.

      WPROWADZENIE KOREKTY DO KONCEPCJI

       Po przekazaniu mi wyboru swoich faworytów, nanoszę zmiany na finalną koncepcję, którą przesyłam Ci do akceptacji. W ten sposób mamy przygotowane wnętrze do dopracowania go pod kątem wyboru materiałów, tekstur i oświetlenia.

       PRZYGOTOWANIE WIZUALIZACJI

        Przygotowuję pierwszą wersję koncepcyjną mieszkania wraz z propozycją konkretnego wyposażenia: mebli, kafli, podłóg, baterii, zlewów i umywalek, sprzętu AGD, lamp, łóżek i materacy, tapet i dekoracji okiennych. Etap ten zajmuje najwięcej czasu w czasie całego procesu projektowego, gdyż wymaga zebrania całego wyposażenia (dosłownie!) wraz z przygotowaniem wstępnej kalkulacji cenowej. Ale uwierz mi, warto czekać 😊 Wizualizacje przedstawiam Ci do wglądu poprzez platformę Google Dysk. Następnie spotykamy się w sklepie z płytkami na prezentację materiałów wykończeniowych oraz omówienie Twoich wrażeń z pierwszej wersji koncepcyjnej. Ustalamy też od razu co Ci się nie podoba lub po prostu wymaga korekty i ustalamy kierunek, w którym mają iść poprawki. Np. czy nie podoba Ci się kolor kanapy, czy mozaika jednak nie przypadła Ci do gustu, choć na inspiracjach wyglądała bardzo ładnie.

        Nie obawiaj się, że na tym etapie nie będziesz mieć ze mną kontaktu przez długi czas. Jeśli Twoje mieszkanie lub dom mają więcej niż 100 m2, to wizualizacje wysyłam Ci etapami, a także spotykamy się dwa razy w sklepie.

        kuchnia duża dom wyspa zielona czarna kamień spiek

        WPROWADZENIE KOREKTY DO WIZUALIZACJI

        Uwzględniam wszystkie poprawki, które omówiłyśmy na spotkaniu, wprowadzam je do programu, aby przygotować nowe wizualizacje. Wybieram też alternatywne propozycje wyposażenia, jeśli była taka potrzeba. Poprawki wysyłam poprzez platformę Google Dysk, do naszego folderu, abyś zapoznała się z nimi. Najczęściej na tym etapie kończę projekt koncepcyjny, ponieważ zaspokaja on potrzeby wszystkich domowników.

        Nie martw się, jeśli okaże się, że jeszcze potrzebne są drobne korekty, to podczas kolejnego spotkania omówimy Twoje wątpliwości i znajdziemy wspólne rozwiązanie.

        PRZYGOTOWANIE DOKUMENTACJI WYKONAWCZEJ

         Po zaakceptowaniu wizualizacji, tabeli z kosztorysem, katalogu z wyposażeniem oraz próbek materiałów oglądanych w sklepie, przygotowuję rysunki ze szczegółowymi opisami i wymiarami dla wszystkich wykonawców. Dokumentacja zawiera m.in. rozmieszczenie mebli, układy ścian, układy gniazdek oraz przełączników, układy lamp, układy podłóg i kafli, widoki ścian w łazienkach, kuchni i innych pokojach.

         Dzięki niej oszczędzasz sobie masę decyzji, które musiałabyś podjąć na miejscu, w trakcie trwania prac wykończeniowych czy remontowych. Każdy wykonawca będzie wiedział co ma robić i jak ma to wykonać, co oszczędza wszystkim czas.

         ZAKOŃCZENIE WSPÓŁPRACY

          Na koniec otrzymujesz ode mnie nie tylko wydrukowaną dokumentację dla wykonawcy, ale także, jako bonus, praktyczny przewodnik o tym jak się przygotować do zaplanowania remontu. Otrzymasz ode mnie gotowca, z przykładowym harmonogramem prac, plannerem miesięcznym i dziennym, przeróżne check listy, które ułatwią Ci samodzielną koordynację całego remontu. Przewodnik będziesz mogła pobrać na dysk, jest on przygotowany w pliku PDF.

          e-book samodzielny nadzór realizacji praktyczny poradnik paulina piecychna remont wykończenie wnętrz

          OPCJA DODATKOWA – nadzór realizacji

          Jeśli jednak samodzielna koordynacja Cię przerasta, bo zwyczajnie nie masz czasu się nią zająć, to zachęcam Cię do skorzystania z mojej drugiej usługi, jaką jest Nadzór realizacji. Przejmuję wtedy za Ciebie cały proces logistyczny i zmniejszam Twoje zaangażowanie w remont do niezbędnego minimum. Dzięki temu zyskujesz czas, który możesz poświęcić rodzinie lub sobie (dodatkowy masaż nie zaszkodzi 😉).

          NA SPECJALNE ŻYCZENIE – dobór dodatków

          Jeśli marzy Ci się, aby wprowadzić się do wnętrza, które jest dodatkowo wyposażone w te wszystkie piękne wazoniki, kwiatki, koce, poduszki, a także rzeczy praktyczne czyli sztućce, ręczniki, pościel, wieszaki do szaf, to u mnie je zrealizujesz.

          Umów się ze mną na spotkanie, a porozmawiamy jak możemy dobrze zaplanować Twoje wnętrza 😊