Ile czasu trzeba poświęcić na pracę z projektantem wnętrz?

  Zapadła decyzja: pracujemy razem. Super! To jak długo teraz będziemy musieli ze sobą wytrzymać? Przy założeniu, że Twoje M ma do 100 m2 będzie to 8 tygodni. Czy to długo? Zobaczmy jak rozkłada się praca na poszczególne etapy.  


20180111_130224_HDRjpg

Etap I: Od inwentaryzacji do układu funkcjonalnego           

 Kiedy zdecydujesz się już na współpracę ze mną, zaczynamy od omówienia Twoich oczekiwań: jak chcesz, aby wyglądało Twoje wnętrze? Na jakim efekcie Ci zależy? Czy potrzebujesz przearanżować swoje M2 na M3? Czy musi być ono dostosowane dla leworęcznego mieszkańca? A może Twój pupil potrzebuje specjalnego kącika, który kompletnie nie wiesz gdzie upchnąć? Jakimi kolorami lubisz się otaczać? Jakie lubisz materiały – matowe czy błyszczące? Mam cały kwestionariusz przeróżnych pytań.

 Każdy projekt jest unikatowy ze względu na bardzo różne potrzeby każdego inwestora. Dlatego dużą wagę przywiązuję do naszej pierwszej rozmowy. Na jej podstawie jestem w stanie przygotować dla Ciebie dwa lub trzy możliwie najbardziej różne układy funkcjonalne projektowanych pomieszczeń.

 Jeśli mamy rzut od dewelopera, sprawa jest prosta. Mogę zacząć kreślić swoje pomysły. W przeciwnym wypadku, muszę wykonać inwentaryzację z natury. Od inwentaryzacji do prezentacji moich pierwszych pomysłów mija od 3 do 5 dni roboczych. Również wtedy pokazuję wstępną paletę materiałów i barw, które będę chciała wykorzystać w projekcie (np. próbkę tkanin na sofy, kolor frontów kuchennych, próbkę płytki do łazienki). Zazwyczaj przez następny tydzień pracujemy nad doprowadzeniem koncepcji do perfekcji. Ty mówisz, które pomieszczenie z danej propozycji najbardziej Ci odpowiada i łączymy wszystko w jeden satysfakcjonujący układ.  

Czas etapu I: do dwóch tygodni 


01jpg

Etap: II Wybieranie materiałów i wizualizacje 

            Wspólnymi siłami udało nam się przebrnąć przez ustawienie sprzętów w kuchni, łóżek w sypialniach i ceramiki w łazienkach. Uf! Teraz czas na najlepsze, czyli wybór dokładnych materiałów wykończeniowych, mebli i oświetlenia. Wybieram płytki, podłogi drewniane czy panele, kamienie i konglomeraty, meble, lampy, planuje wykończenie kuchni, uchwyty, dobieram dywany, grafiki czy obrazy. W skrócie - tworze oczekiwany przez Ciebie klimat pomieszczeń.

 Większość wyposażenia, które zobaczysz na wizualizacjach odtwarzam sama, najbardziej podobne jak tylko się da, dlatego wizualizacje są przede wszystkim poglądowe. Takie widoki pozwalają zobaczyć czy cała koncepcja, którą Ci proponuję jest spójna, jak sofa będzie wyglądać na tle drewnianej ściany lub jak daleko jest wyspa kuchenna od ciągu roboczego.

            Każdą prezentację wizualizacji uzupełniam o prawdziwe próbki materiałów takich jak płytki gresowe, ścienne, podłogi drewniane, kolory frontów, tkaniny na sofę czy fotel. Możesz dotknąć i sprawdzić jak wizualizacja z ekranu po woli przekłada się na rzeczywistość.

 Jeśli poczujesz się zainspirowany moimi pomysłami i będziesz chciał we własnym zakresie oglądać większą ilość materiałów, mam szereg zaprzyjaźnionych sklepów, w których wiem, że zostaniesz otoczony fachową opieką.

 Ten etap trwa najdłużej ze wszystkich, dlatego że jest bardzo pracochłonny. Od zaakceptowania funkcji do pierwszych wizualizacji mija od 5 do 8 dni roboczych. Ty też po każdym spotkaniu masz 2 dni robocze na ponowne przeanalizowanie moich propozycji. Jesteś z nimi na bieżąco, gdyż masz cały czas wgląd w dokumentację projektową prowadzoną na platformie cudo.co  

Czas etapu II: od 5 do 7 tygodni  


04jpg

Etap III: Odbiór kompletnego projektu  

            Wybraliśmy już wszystkie płytki i blaty, sofy i fotele, łóżka i szafy, lampy wiszące i stojące, kinkiety i stoliczki, sprzęty AGD, dywany i tapety. Możemy po woli zbliżać się do końca projektu. Przez kolejnych 5 - 8 dni roboczych każdy element z wizualizacji przenoszę na odpowiedni rysunek. Pan Wiesiek z ekipy wykończeniowej musi wiedzieć, gdzie zacząć układać płytki a gdzie parkiet, gdzie będzie się zapalać lampa nad stołem i ile gniazdek musi się znaleźć nad blatem w kuchni.

 Z resztą, na razie wybraliśmy wszystko co na zewnątrz, więc czas, aby skupić się na tym co w środku. Mam tu na myśli wnętrza szafek, szaf i komódek. Gdzie będziesz trzymać sztućce, a gdzie garnki? Gdzie się zmieści zastawa rodowa i świąteczne obrusy? Jak zmieścić ogromną bibliotekę czy kolekcję ulubionego Pinot Noir? Spokojnie, bez paniki. Ja wszystko zaplanuję, a Ty sprawdzisz czy moje pomysły są odpowiednie dla Ciebie. Masz na to aż 7 dni.

 Razem z wydrukowanymi rysunkami otrzymasz też tabelkę, która pokaże Ci wstępny kosztorys z wybranym przez nasz wyposażeniem. Będą w niej też adresy sklepów, przeliczone ilości płytek, podłóg, listew przypodłogowych, dekoracyjnych etc.  

Czas etapu III: 5 do 8 dni.  


70a7737c-dad0-4412-9da7-15ff759f3c5ejpg

 Nadal 8 tygodni brzmi jak umawianie wizyty u lekarza w ramach NFZ? Przyglądając się dokładne ile rzeczy trzeba wybrać przy urządzaniu mieszkania, jak wiele należy przemyśleć przed ostatecznym zakupem kuchni, myślę, że 8 tygodni to wcale nie tak dużo. To ogromna oszczędność Twojego czasu, nerwów i pieniędzy. Mało kto może pozwolić sobie na dwa miesiące urlopu i poświęceniu swojej uwagi tylko upragnionym czterem ścianom. Ja robię to na co dzień i z przyjemnością zajmę się Twoim mieszkaniem.