Pytania do inwestora przed rozpoczęciem projektu.

Przed rozpoczęciem pracy nad projektem muszę dowiedzieć się kim jesteś i co lubisz. Jest to kluczowe do wypracowania unikatowego projektu, dopasowanego tylko do Twoich potrzeb.

Oto kilka pytań, które zadaję przy pierwszym spotkaniu.

 rawpixel-603656-unsplashjpg


1.     Jak styl wnętrz preferujesz?

Stylów we wnętrzu jest bardzo dużo, co może przyprawić o niemały zawrót głowy. Wiele portali z inspiracjami może podpowiedzieć, który z nich najbardziej Ci odpowiada, gdyż sortują zdjęcia wnętrz albo wg podziału na poszczególne pomieszczenia albo wg panującej w nich stylistyki. Dzięki temu będziesz bardziej świadomy tego, co ma się znaleźć w Twoim wnętrzu.

 

2.     Jaki jest Twój ulubiony kolor?

O wpływie kolorów na zachowanie i stan zdrowia człowieka powstało wiele książek. Jest to udowodnione naukowo, że poprzez odpowiednie kombinacje kolorystyczne możemy wzbudzić w nas wzmożoną aktywność lub wprowadzić w stan błogiego spokoju. Niektóre sieci fast foodów poprzez połączenie intensywnej czerwieni z żółcią chcą sprawić, abyśmy szybko zjedli posiłek i zwolnili miejsce dla kolejnych konsumentów. Wskazanie Twojego ulubionego koloru pokazuje mi kierunek, w którym zmierzamy z Twoimi wnętrzami.

 

3.     Jakie lubisz materiały wykończeniowe?

Zarówno kolory jak i materiały tworzą odpowiedni charakter wnętrza, nadają mu właściwą stylistkę. Podpowiem Ci jaki kamień wybrać do kuchni, aby podkreślić jej nowoczesność lub podkręcić elegancję. Dopasujemy odpowiedni kolor drewna, żeby korespondował ze stylem skandynawskim. Wybierzemy tkaniny na meble czy dekoracje okienne, które będą uosobieniem shabby chic.

 MOODBOARD MAJjpg


4.     Jakie są Twoje pasje?

Uwielbiasz słuchać alternatywnego jazzu na kolekcjonerskich vinylowych wydaniach i potrzebujesz do tego oddzielnego pomieszczenia? Nie wyobrażasz sobie poranka bez godzinnej sesji jogi w salonie? Po etacie zajmujesz się recenzjami szwedzkich kryminałów filmowych, co najlepiej wychodzi Ci w prywatnej sali kinowej? Mów śmiało. Twoje pasje też potrzebują przestrzeni.

 

5.     Jak spędzasz wolny czas?

Skoro żyjesz jak rodzina z małego miasteczka w samym sercu Kalabrii, to potrzebujesz dużego stołu i otwartej kuchni, aby pomieścić wszystkich gości przewijających się przez Twój dom. Jeśli jesteś jednak domatorem i cały Twój wolny czas poświęcasz na pochłanianie nowych tytułów z zakresu botaniki, to musimy stworzyć odpowiednich gabarytów bibliotekę, a może nawet oranżerię. 

 corinne-kutz-211251-unsplashjpg


Jak widzisz, pierwsza rozmowa to o wiele więcej niż standardowe pytania na temat niezbędnego wyposażenia. Kiedy poznaję Twój styl bycia oraz pasje, powstają wnętrza jedyne w swoim rodzaju.