Droga od rozpoczęcia prac na inwestycji do oddania kluczy.


Droga od rozpoczęcia prac na inwestycji do oddania kluczy.

Na rynku jest kilka rodzajów nadzoru realizacji projektu, ale każdy z nich jest dość enigmatycznie opisany na stronie ofertowej danego biura. Dlatego też chcę Ci przybliżyć jak wygląda praca ze mną i co dzięki niej zyskasz. Opiszę to rzeczowo w punktach, bez mydlenia oczu.

CO ZYSUKUJESZ?

 1. Zyskujesz czas, który poświęcasz rodzinie, sobie. Delegujesz to, bo nie masz czasu lub nie chcesz go poświęcić. Całkowicie zrozumiałe.
 2. Zyskujesz bezpieczeństwo, bo dbam o realizację poprzez odpowiednie przygotowanie (mam pakiet narzędzi do zarządzania remontem).
 3. Masz pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Zapewniam profesjonalną obsługę, do której doświadczenie zdobyłam w ciągu ostatnich 8 lat.
 4. Zapewniam pakiet sprawdzonych wykonawców do realizacji. Nikogo nie musisz szukać.
 5. Odciążam Cię ze zrobienia zakupów materiałów wykończeniowych.
 6. Najlepiej znam projekt, więc jestem w stanie najszybciej rozwiązać ewentualny problem podczas trwania prac.
 7. Zyskujesz gwarancję jakości, gdyż na bieżąco sprawdzam zachowanie standardów wykonania.
 8. Zyskujesz wartościową i miłą relację. Nie ukrywajmy, praca nad projektem i realizacją często trwa przynajmniej pół roku 😊
segmenty pod warszawą sypialnia pokój kąpielowy

Jak wygląda droga po oddaniu dokumentacji wykonawczej (jeśli nie pamiętasz co to dokumentacja wykonawcza, zobacz artykuł Droga od pierwszego kontaktu do oddania gotowej projektu wnętrz)?

JAK PRZEBIEGA NADZÓR REALIZACJI?

 1. Po zakończonym projekcie potwierdzam terminy u wykonawców. Wszystkie umowy z wykonawcami są przygotowane na Twoje dane.
 2. Umawiam się z Tobą na konkretny czas realizacji projektu – np. 4 miesiące dla mieszkania 100 m2, 6 miesięcy dla segmentu 160 m2. Z góry wiesz ile będzie Cię kosztować nadzór i na kiedy planować przeprowadzkę.
 3. Realizujemy pierwsze zakupy niezbędne do rozpoczęcia prac.
 4. Robimy spotkanie organizacyjne z ekipą wykończeniową, podczas którego przechodzimy inwestycję, omawiamy niezbędne zmiany razem z projektem oraz plan działania (czas realizacji).
 5. Zabezpieczenie okien, drzwi i innych niezbędnych. Rozpoczęcie prac.
 6. Wizytacje (przyjazdy sprawdzające na miejscu) podczas trwania prac ekipy wykończeniowej odbywają się 2 razy w tygodniu po 2-3 godziny na miejscu (nie liczę w tym czasie dojazdu). Jesteśmy też w stałym kontakcie telefonicznym. Jeśli jest to wymagane, to przyjeżdżam kolejny raz. W trakcie wizytacji sprawdzam postęp prac i ich zgodność z projektem.
 7. W trakcie trwania prac ekipy, zamawiam, z odpowiednim wyprzedzeniem, niezbędne materiały wykończeniowe.
 8. Koordynuję kalendarz pomiarów i montaży kolejnych wykonawców (prowadzę go na Google Dysk, do którego masz dostęp).
 9. Prowadzę dla Ciebie dziennik remontowy (notatki, zdjęcia z postępów) i otrzymujesz w niego wgląd na bieżąco (prowadzę go na Google Dysk, do którego masz dostęp).
 10. Dokonuję odbiorów poszczególnych etapów prac w Twoim imieniu.
 11. Rozliczasz się ze mną za realnie przepracowany czas, który zapisuję w harmonogramie (prowadzę go na Google Dysk, do którego masz dostęp), dlatego rozliczenie następuje na koniec miesiąca.
 12. Swoje wizyty na Inwestycji, w trakcie trwania prac poszczególnych wykonawców, planuj w porozumieniu ze mną, aby uniknąć chaosu komunikacyjnego.
 13. Na ostatnie 2 tygodnie przed oddaniem Inwestycji umawiam się z Tobą, że zaproszę Cię do niej dopiero po zakończeniu wszystkich prac - na gotowe, wysprzątane i udekorowanie wnętrza 😊 Efekt gwarantowany.
projekt mieszkania warszawa gabinet

Pracy przy realizacji projektu jest bardzo dużo i wymaga ona poświęcenia na to odpowiedniej ilości czasu. Przy nadmiarze codziennych obowiązków trudno jest jeszcze wygospodarować kilka godzin w tygodniu na doglądanie Inwestycji, a potem jeszcze kilka kolejnych na organizację materiału dla ekipy wykończeniowej.

Umów się ze mną na spotkanie, a porozmawiamy jak możemy nie tylko dobrze zaplanować Twoje wnętrza, ale też później je wykończyć 😊